رایو وایکانو 2 - 3 رئال مادرید؛ ممنون گرت ...!

 

رئال مادرید در حاشیه شهر مادرید مقابل رایو وایکانو به پیروزی رسید.

رئال مادرید در حالی پای به این مسابقه می گذاشت که یک امتیاز کمتر از دو تیم صدر نشین بارسلونا و اتلتیکو مادرید داشت. زیدان در ترکیب اصلی به چند بازیکنش اصلی اش استراحت داده بود. وی ترجیح داده بود در این بازی به کریستیانو ورنالدو که کمی مصدومیت داشت استراحت دهد. نکته قابل ذکر این است که آخرین بازی این دو تیم در لالیگا با حساب 10 بر 2 به سود رئال مادرید به پایان رسیده بود.

گزارش بازی

در حالی که در شهر مادرید باران می بارید داور سوت شروع مسابقه را به صدا در آورد. رئال مادرید در نیمه اول با لباس های آبی از سمت راست به چپ توپ می زد. بازی با برتری نسبی رئال مادرید آغاز شد. این تیم یک موقعیت را در دقایق ابتدایی داشت که گرت بیل توپ را به تیر دروازه کوبید.

در دقیقه 7 و روی یک غافلگیری، به به توپ را از سمت چپ وارد محوطه جریمه کرد و با یک پاس به روی نقطه پنالتی پاس گل را برای امباربا فراهم کرد و او با یک ضربه بغل پای راحت دروازه رئال را گشود.

 

شوک به رئال مادرید در دقیقه 13 کامل شد. رایو وایکانو صاحب یک ضربه کرنر از سمت راست شد. توپ ارسالی با دخالت واران در وسط محوطه جریمه به زمین خورد و میکو در حالی که فقط ناواس جلویش بود، دروازه را باز کرد. بعد از گل، زیدان گرم کن باشگاه را از تن درآورد و پالتو معروف خودش ار بر تن کرد.

دقایقی بعد کیلور ناواس ناجی رئال مادرید شد. کواچیچ توپ را در میانه میدان از دست داد و روی ضد حمله و حرکت تیمی، تیم رایو وایکانو و امباربا در موقعیت تک به تک قرار گرفتند که توپ از پای امباربا فاصله گرفت و ناواس توپ را جمع کرد. در دقیقه 26 بازهم بازیکنان رئال توپ را در میانه زمین از دست دادند و به به با یک شوت از 30 یاردی دروازه مادرید را لرزاند البته ناواس با یک دایو زیبا دروازه را نجات داد.

 

در دقیقه 35 روی حرکت په په از سمت چپ محوطه جریمه این تیم صاحب کرنر شد. تونی کروس کرنر را به روی دروازه ارسال کرد و گرت بیل با یک چرخش سر بی نظیر  توپ را به گوشه سمت راست چارچوب فرستاد.

 

 همچنان بارش باران در وایکاس ادامه داشت. بعد از گل بازی به تعادل کشیده شد . در دقیقه 38 روی حرکت از سمت راست و سانتر به روی دروازه بازیکنان وایکانو یک فرصت ایده آل داشتند که ضربه سر امباربا با اختلاف زیاد به بیرون رفت. در دقیقه 41 زیدان بنزما را که به نظر می رسید مصدومیت دارد از زمین بیرون کشید و وازکز را وارد زمین کرد.

بعد از تعویض بیل از سمت چپ محوطه یک ضربه کات دار را زد که به شکل خطرناکی به بیرون رفت.  در نهایت نیمه اول 2 بر 1 به سود وایکانو به پایان رسید.

نیمه دوم با تغییر آب و هوا همزمان بود. بازی متعادل شروع شد. در دقیقه 51 روی حرکت دنیلو از سمت راست، رئال دوباره با یک ضربه سر استادانه دیگر به گل رسید. وازکز سانتر دنیلو را با یک ضربه سر به گل مساوی تبدیل کرد.

بعد از گل بازی جذاب شد. روی حرکت پا به توپ ایسکو او یک خطا چسبیده به محوطه گرفت و خودش توپ را با اختلاف کمی به بیرون زد. بعد از آن هر دو تیم یک موقعیت نصف و نیمه داشتند. در دقیقه 59 ایسکو یک پاس در عمق را به سمت راست فرستاد و بیل با سرعتش توپ را به محوطه برد و پاسی عرضی داد اما وازکز در کمال تعجب توپ را گل نکرد. دقیقه 63 زیدان دست به تغییر زد و مودریچ را به جای خسه کم اثر وارد زمین کرد.

در دقیقه 71 یخ ایجاد شده در بازی شکست و ضربه داخل پای تراشوراس از پشش محوطه توسط ناواس مهار شد. 7 دقیقه بعد زیدان هامس را به جای کواچیچ که کاملا متوسط بود به میدان فرستاد.

در دقیقه 80 بازیکنان رایو وایکانو در میانه زمین پاس را به اشتباه تقدیم بیل کردند و گرت بیل با سرعت بالایش بازیکن حریف را جا گذاشت و در حالتی تک به تک، توپ را از زیر دستان دروازه بان وارد دروازه کرد.

در دقایق پایانی رایو وایکانو دو موقعیت داشت که یکی را واران بلاک کرد و دیگری را هم نواس گرفت. در پایان رئا لبا نتیجه 3 بر 2 رایو وایکانو را شسکت داد.

 

Gareth Bale after scoring the winner in Rayo 2-3 Real Madrid, in 2016

 

منبع : هواداران کریستیانو رونالدورایو وایکانو 2 - 3 رئال مادرید؛ ممنون گرت ...!
برچسب ها : رئال ,دقیقه ,مادرید ,وایکانو ,دروازه ,رایو ,رایو وایکانو ,رئال مادرید ,محوطه جریمه ,وارد زمین ,میانه زمین ,رئال مادرید؛ ممنون