زیدان: رونالدو می خواست بازی کند، اما می داند که ممکن نیست؛ هامس بازیکن مهمی است

 

زین الدین زیدان در آستانه دیدار فردا شب تیمش مقابل رایو وایکانو در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.

صحبت های سرمربی فرانسوی رئال مادرید به صورت زیر بود:

- رونالدو چطور است؟

او فردا بازی نخواهد کرد، چون یک آزمایش انجام داد و هرچند که کار جدی انجام نداده است، اما فردا در اختیار ما نخواهد بود. ما وضعیت او را روزانه بررسی خواهیم کرد، مشکل این است که او هر روز می خواهد بازی کند اما فردا باید در خانه بماند. باید ببینیم که وضعیت او برای بازی سه شنبه چطور است.

- آیا او می خواست مقابل رایو هم بازی کند؟

بله، او می خواست بازی کند، اما می دانست که ممکن نیست. او در بازی آخر چیزی حس کرد و حالا باید روی بازی سه شنبه شب تمرکز کند. فکر نمی کنم حتی اگر فردا یک فینال هم داشتیم او بازی می کرد. چون خیلی خطرناک است.

- آیا به نظر شما می توانید کسی باشید که او را متقاعد کند که گاهی اوقات نیاز به استراحت دارد؟

خوب است که بازیکنی داشته باشید که همیشه می خواهد به تیم کمک کند، و همیشه و هر بار می خواهد تمام توان خود را به کار گیرد. این برای تیم هم فوق العاده است. در هر چیز بدی، همیشه چیز های خوب زیادی وجود دارد.

- چطور ممکن است که نمی توانید او را برای استراحت کردن راضی کنید؟

فکر نمی کنم او در پایان فصل خسته باشد، او خوب است. اتفاقاتی که چند روز پیش رخ داد، گاهی اوقات ممکن است، اما من مشکلی در همیشه بازی کردن او نمی بینم، این کاری است که او همیشه انجام می دهد و همیشه می خواهد انجام دهد. این برای یک مربی فوق العاده است. من به چیز های مثبتی که حضور او به ارمغان می آورد فکر می کنم.

- راموس شما را به عنوان سرمربی حفظ می کند:

ممنون. من با سرخیو بازی کرده ام و رابطه بسیار خوبی داریم. او کاپیتان ماست و می داند که دوست دارم در این باشگاه کار کنم. من باید هر کاری ممکن است انجام دهم تا تیم خوب بازی کند و در بازی ها پیروز شود.

- رایو:

بازی سختی خواهد بود. زمین آنها کوچک است و رایو تیمی است که می داند چطور بازی کند و اینطور بازی کردن را دوست دارند. آنها خیلی پرس می کنند. ما زمینی که در آن بازی خواهیم کرد را می شناسیم و بازی پیچیده ای خواهد بود، به خصوص در ابتدای کار. ما متمرکز هستیم و در فرم خوبی قرار داریم، و لحظات خوبی برای تیم است. فردا برای سه امتیاز مهم بازی خواهیم کرد و برای به دست آوردن آن سخت تلاش می کنیم.

- سرمربیان، برده بازیکنان:

کریستیانو غیرقابل چشم پوشی است چون آمار او گویای همه چیز است. او سزاوار غیر قابل چشم پوشی بودن است. من با این حرف شما موافق نیستم. همیشه باید با بازیکنان صحبت کنید. مردم فکر می کنند که بازیکنان گاهی اوقات به استراحت نیاز دارند، اما استراحت او زمانی است که بازی نمی کند، و او خیلی در این زمینه خوب است.

- هامس:

به نظر من هامس در فرم بد یا چیز دیگری نیست. او بازیکن مهمی است. واقعیت این است که من 24 بازیکن دارم و باید 11 بازیکن را انتخاب کنم. سپس باید تعویض هایی انجام دهم اما به نظر سخت می رسد که همیشه انتظار استفاده از سه تعویض را داشته باشید. اگر من چنین چیزی را ضروری ببینم، به خاطر اینکه چیزی لازم به تغییر است، این کار را خواهم کرد. هامس برای ما بازیکن مهمی است و در بازی هایی که به میدان رفته عملکرد خوبی داشته و گلزنی کرده است. البته که می خواهد بیشتر بازی کند و من هم موافقم. در مورد سایر بازیکنان هم همینطور است. نقش من در این زمینه، سخت ترین کار برای یک مربی است، که باید تصمیم بگیرم.

- انتقادات پاکو خمز از شما به خاطر نداشتن مدرک مربیگری:

من تنها روی بازی تمرکز می کنم.

- بیل:

او بهتر است، و خوب تمرین می کند. او ریکاوری کرده است. تصور می کنم که او فردا در اختیار تیم خواهد بود. شنبه خواهیم دید.

- چه کسی جانشین رونالدو خواهد بود؟

همه بازیکنان آماده هستند و من فردا تصمیم خواهم گرفت. من از بازیکنی استفاده خواهم کرد که خصوصیات مشابهی برای بازی در بال کناری داشته باشد.

- واران:

فکر می کنم او خوب بازی می کند. برای من همه بازی ها مهم هستند. او نشان داده که می تواند برای تیم ملی فرانسه هم به همین خوبی بازی کند. درست است که وقتی مصدوم بود، پس از بازگشت کمی به مشکل برخورد اما او بسیار متمرکز و بسیار حرفه ای است. همیشه می خواهد پیشرفت کند. او فوق العاده است. او در فرم خوبی است و من از اینکه او را در اختیار دارم خوشحالم.

 

http://www.axgig.com/images/24328807785840217008.jpg

 

منبع : هواداران کریستیانو رونالدوزیدان: رونالدو می خواست بازی کند، اما می داند که ممکن نیست؛ هامس بازیکن مهمی است
برچسب ها : بازی ,بازیکن ,خوبی ,ممکن ,انجام ,است، ,بازیکن مهمی ,بازی کند، ,خواست بازی ,گاهی اوقات ,بازی خواهیم